دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

Citation Indices from GS

AllSince 2013
Citations31522968
h-index2726
i10-index104101

جلسه دفاع دانشجوی دکترای تخصصی پژوهشی مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری برگزار شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ | 
دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران ظهر امروز، شنبه 28 بهمن 96 از رساله دکتری خود دفاع کرد.
خانم فرزانه کاشفی دانشجوی مقطع دکتری پژوهشی مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری از رساله دکتری خود با  عنوان "تبیین فرآیند خود مراقبتی در زنان مبتلا به ایدز در سنین باروری: ارائه و آزمون مدل" با موفقیت دفاع کرد.
این جلسه با حضور رییس مرکز، دکتر اسکویی به عنوان استاد راهنما، دکتر رفیعی، دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت و آقای حقانی، مشاوران پایان نامه، دکتر بهبودی مقدم از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر سیمبر از دانشگاه شهید بهشتی به عنوان داوران خارجی، دکتر خنجری  به عنوان نماینده تحصیلات تکمیلی و به نمایندگی دکتر سیدفاطمی به عنوان داور داخلی و همچنین با حضور خانم یزدانفر نماینده دفتر هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه تشکیل شد. گفتنی است در این نشست نماینده محترم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دکتر نواییان، کارشناس پژوهشی مرکز خانم برخورداری، دانشجویان دکتری تخصصی پژوهشی دانشگاه و اعضای هیئت علمی نیز حضور داشتند.
خانم فرزانه کاشفی در دفاع از رساله دکتری خود گفت: فرآیند خودمراقبتی در زنانی که با HIV زندگی می‌کنند پس از مراجعه به مراکز مشاوره بیماری های رفتاری، از مراقبت آگاهانه تا عدم مراقبت در نوسان بود. خود مراقبتی در بستر حمایت و امید به عنوان متغیر مرکزی در این مطالعه شناسایی گردید. لذا با حمایت این زنان در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، جسمی و روانی و همچنین تاکید بیشتر بر سلامت روان و افزایش امید، می توان زنان دارای اچ آی وی/ ایدز را در جهت مراقبت آگاهانه و انجام رفتارهای خودمراقبتی به نحو احسن سوق داد. 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 352 بار   |   دفعات چاپ: 35 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر